slm.jpg

Dovolená snů

Pár tipů o čem snít

       Čtyři tisíce kilometrů západně od Kalifornie, v hloubi Tichého oceánu, se rozprostírá řetěz hornatých ostrovů vulkanického původu, známé jako Hawai či Havajské ostrovy. Celkem ji tvoří 8 větších ostrovů (Hawaii – Big Island, Maui, Kauai, Oahu, Lanai, Molokai, Niihau a Kahoolawe) a okolo 120 menších atolů. Od roku 1959 je Hawaj jedním ze států USA.

Havajské ostrovy jsou rájem na Zemi a zcela ideální pro ty, kteří hledají odpočinek, a zároveň uspokojí i nejnáročnější cestovatele bažící po poznání. Nádherné oblasti s nekonečnými bílými plážemi, příkré útesy, ukryté zátoky vhodné ke koupání, surfování a potápění, rozeklané zelenající se horské hřbety, bujné deštné pralesy, kde se daří tropickému ovoci, a mnoho nádherných přírodních úkazů, to vše stojí za to navštívit. Havajské ostrovy jsou známým producentem třtinového cukru a ananasů, ale jejich největším bohatstvím je bezesporu nádherná příroda. Podnebí je velmi příjemné s dlouhým slunečním svitem a větry, které snižují tropické teploty. Počasí na Hawaji je velice stálé. Ve skutečnosti je zdejší rok rozdělen pouze do dvou ročních období: léto s průměrnou denní teplotou 29,5°C trvající od května do října, a zima s průměrnou denní teplotou jen o tři stupně nižší. Návětrné svahy hor dostávají enormní množství srážek a jsou porostlé hustými pralesy s mnoha překrásnými obřími vodopády. Havajské ostrovy mají řadu činných sopek a projevů vulkanické činnosti.

Hlavním městem ostrovů je Honolulu, které se nachází na ostrově Oahu. Má v sobě znaky starého polynéského sídla, ale dnes už je to moderní město, s výškovými budovami, čtyřproudou dálnicí, luxusními hotely a velkými obchodními centry. Přímo ve městě najdeme světoznámou a oblíbenou pláž Waikiki, kterou stojí za to navštívit. Je tři kilometry dlouhá a schází se na ní turisté z celého světa. Kousek od Waikiki se nachází velký kopec Diamond Head (Diamantová hlava), což je kráter sopky, symbol Honolulu, odkud se nabízí nádherný výhled na město.

Největším a zároveň nejmladším havajským ostrovem je Hawaii, nazývaný též Velký nebo Orchidejový ostrov. Kromě překrásné exotické přírody zde najdeme největší vyhaslou havajskou sopku Mauna Kea o nadmořské výšce 4201 m, a největší činnou sopku Mauna Loa o výšce 4171 m n. m. Na jejím vrcholu je v současnosti umístěna astronomická observatoř. Lávové útvary aktivní Mauna Loa byly dokonce využity jako místo pro nácvik kosmonautů, kteří tam cvičili chůzi po měsíčním povrchu.

Dalším je krásně zelený ostrov Maui, který nabízí mimo jiné skvělé hory a zejména slavnou sopku Haleakala, která je sídlem boha Mauí, boha Slunce. Opomenout nesmíme ani skvělé potápění. Mnoho zkušených potápěčů se shodlo, že právě Maui má pro něj ty nejlepší podmínky ze všech havajských ostrovů.

Nejsevernějším a zároveň nejstarším je Kauai, nazývaný též Zahradní ostrov, jenž je opravdovým tropickým rájem na Zemi. Jeho mírné klima, stálé teploty a časté deště jsou důvodem, proč se zde tak dobře daří nepřebernému množství rostlinných druhů. Střed ostrova je tvořen horským masivem pokrytým lesem, uprostřed něhož se nachází nejvlhčí místo světa. Největším lákadlem ostrova jeWaimea Canyon – „Grand Canyon Pacifiku", ve kterém se natáčel také filmový trhák Jurský park. Dalším jedinečným místem, na které se dostane pouze pěšky nebo lodí představuje Na Pali Coast. To, co Vás na obou místech upoutá, není jen krása přírody, ale také nebeské ticho přerušované jen tu a tam zpěvem ptáků a zvuky padající vody vodopádů.

Oahu je třetím největším ostrovem a je nejznámější kvůli útoku na Pearl Harbor, který byl v roce 1941 napaden Japonci. Dnes je to pietní místo. Jsou zde nádherné pláže s až devítimetrovými příbojovými vlnami, které útočí na skalnaté partie ostrova. Ostrov je pravým místem pro ty, kteří se chtějí přes den věnovat surfingu, plavání, opalování nebo potápění, a život pro ně začíná až za soumraku, kdy se otevřou taneční kluby a nespočet různých restaurací, hospůdek a barů.

Havajané jsou přátelští a velice komunikativní lidé, kteří nemají rádi spěch, a čas pro ně celkem nic neznamená. Nikdo z nich si nenechá ujít příležitost pozdravit Vás v jejich jazyce – ALOHA!

Hawaii-Oahu.jpg
Afternoon Nap, Kauai, Hawaii.jpg
Green_Beach_Big_Island_Hawaii.jpg
hawaii.jpg
hawaii1.jpg
hawaii_luxury_island2016.jpg
img-2513.jpg
oahu_hawaii-208782.jpg
hawaii_map.gif
sea.jpg
            Tato úžasná země leží na východním pobřeží rovníkové Afriky. Krajina je tvořená vysokými horami střídajícími se s jezery, savanou, lesy a pláněmi. Keňské pobřeží je tvořeno bílými plážemi s jemným bílým pískem a je omýváno teplými vlnami průzračného, blankytně modrého Indického oceánu. Můžete zde strávit odpočinkovou dovolenou s koupáním v teplém oceánu, kde díky korálovému útesu, který se táhne podél pobřeží Keni, lze při šnorchlování obdivovat krásy podmořského života. Když už se vydáte do Keni, není možné vynechat výpravnou safari. Pozorování divoké zvěře v její domovině je zážitek na celý život, který ve Vás probudí lásku k africké přírodě a bude Vás nutit se sem vracet.


Keňa - vstupní formality

Vstupní vízum lze vyřídit v Praze ( poplatek cca 2.000,- Kč + 1 foto) nebo po příletu do Mombasy za poplatek 50,- USD.

Keňa - očkování

Doporučená je prevence proti malárii, očkování proti žluté zimnici, tetanus, hepatitida A.

Keňa a jazyk

Úředním jazykem je svahilština a angličtina, v hotelech se domluvíte i německy.

Keňa a časový posun:

+ 2 hodiny oproti středoevropskému času.

Keňa - měna

Místní měnou je keňský šilink (Ksh), 1,- USD je cca 70 Ksh. Většina hotelů přijímá platby embosovanými platebními kartami. V Keni nefungují bankomaty. Turistické šeky jsou přijímány ve velmi omezené míře.

kenya 1.gif
kenya2.jpg
kenya3.jpg
kenya4.jpg
kenya5.jpg
kenya 8.jpg
kenya 9.jpg
kenya 10.jpg
kenya 11.jpg
kenya 13.jpg
kenya12.jpg
          Dech beroucí scenérie....úžasné barvy...závratné výšiny....nekonečná vodní plocha.....fjordy.  Norsko pro velkou část lidí znamená právě fjordy a právě fjordům země vděčí za své kouzlo. Jsou to vlastně velmi vysoká a strmá údolí, kterými se moře či oceán snaží ukrást další část pevniny a vdírá se do hloubky i několika desítek kilometrů. V případě Norska fjordy vytváří zuby na téměř celém pobřeží od jihu až k hranicím s Ruskem. Ale asi nejzajímavější jsou právě západní fjordy, zvláště ty v okolí města Bergen.

                 Poklidná plocha vody, která se vkusuje klínem do hrubých skal, vytváří tak nezvyklý obraz, že pravděpodobně většina toho co se píše v turistických průvodcích a vypadá velmi přehnaně, ve skutečností hluboce zaostává za nádherou reality. Rozhodně pohled na fjordy je zvláště pro oko středoevropana velmi nepředstavitelný, zvláště v zimě nebo během krátkého norského jara, kdy fjordy hrají všemi barvami.

norsko.jpg
fjordy1.jpg
fjordy2.jpg
fjordy3.jpg
fjordy4.jpg
fjordy5.jpg
fjordy6.jpg
fjordy7.jpg
fjordy10.jpg
fjordy9.jpg
                 Tahiti a jeho ostrovy: destinace snů v jižním Pacifiku, která zahrnuje 130 ostrovů, otrůvků a atolů Francouzské Polynésie.  

Tahiti největší ostrov Společenského souostroví a zároveň Návětrných ostrovů. Je to ráj na zemi, nádherné podnebí, teplé moře, bílé pláže, kokosové palmy, luxusní vodní bungalovy - ideální cíl pro líbánky. Hora sopečného úvodu se noří pd mraků a tyrkysové moře skrývá neskutečně barevné podmořské divadlo.

1154946.jpg
032.JPG
1154947.jpg
1154948.jpg
1154949.jpg
1154950.jpg
tahiti3.jpg
tahiti-tikehau-lg.jpg
Tahiti,_Patagonie_2008_100.jpg
Tahiti,_Patagonie_2008_080.jpg

            Algarve je nejjižnější provincie Portugalska a díky turistickému ruchu je nejzmámější oblastí země v zahraničí. Rozkládá se do mysu Cabo de Sao Vicente na západě po řeku Guadiana, která tvoří portugalsko-španělkou hranici. Podnebí a krajina Algarve, chráněného ze severu pohořím, se značně liší od ostatních částí Portugalska. Díky úžasnému pobřeží a mírnému klimatu, které po celý rok ovlivňuje teplé mořské a vzdušné proudy z nedaleké severní Afriky, patří k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem v jižní Evropě.

Svým návštěvníkům nabízí neuvěřitelné spojení zlatavých písečných pláží a dramaticky utvářených skalisek, které se táhnou téměř po celém jeho pobřeží. Vzhledem k velice příjemnému klimatu, kdy teplota teploměru neklesá nikdy pod 15 °C, využívají turisté toto místo po celý rok.

             Sezóna zde začíná koncem května a trvá až do začátku října. V období července a srpna jsou v Portugalsku prázdniny, a tak se v tomto období sjíždějí lidé z celé země, aby zde strávili svoji dovolenou. Vzhledem k tomu, že pobřeží je velice rozmanité, doporučuji všem návštěvníkům této krásné oblasti zapůjčit si automobil a vydat se objevovat překrásné pláže, romantické zálivy a zlatavá skaliska.

Algarve.jpg
Algarve 2.jpg
Algarve 3.jpg
algarve 4.jpg
Algarve 5.jpg
Algarve 6.jpg
Algarve 7.jpg
Algarve 8.jpg
Algarve 9.JPG
Algarve 10.JPG
algarve.jpg


         Menší, ale vyhlášené korálové souostroví Phi Phi leží v Andamanském moři, nedaleko ostrova Phuket či poloostrova Krabi. Ostrovy jsou známé především díky americkému filmu „PLÁŽ“, který jim přinesl nebývalou popularitu. Souostroví Phi Phi se skládá z ostrovů PhiPhi leh a Phi Phi Don. Národní mořský park a fantastický podmořský život pouhých pár metrů od břehů, malebné zálivy, jeskyně a hustá, sytě zelená džungle, jsou hlavními atributy tohoto zcela unikátního místa, ideálního pro milovníky romantiky, klidu, potápění, horolezectví a rybolovu.

 

 

 

phi phi 1.JPG
phi phi 2.jpg
phi phi 3.jpg
phi phi 4.jpg
phi phi 5.jpg
phi phi 6.jpg
phi phi 7.jpg
phi phi 8.JPG
phi phi 9.jpg
phi phi 10.jpg
             Ostrov Bora Bora je díky jedné z nejkrásnějších lagun na světě nazýván “perlou Polynésie” a pro mnohé cestovatele představuje místo snů.Ostrov Bora Bora, patřící do skupiny Společenských ostrovů, leží 250 km severozápadně od Tahiti uprostřed nádherné modrozelené laguny v Tichomoří. Stejně jako většina ostatních ostrovů Francouzké Polynézie vznikl Bora Bora vulkanickou činností.Bora Bora poznáte podle pyšně se vypínající a tolik charakteristické siluety ostrova, kterou tvoří dva vrcholy. Když se přiblížíte ještě blíž, spatříte  rozeseté jako perly v náhrdelníku malé čarokrásné ostrůvky zvané motu. Každý z těchto motu se vyznačuje nějakým specifickým rysem, na jednom z nich je letiště, na dalších si v luxusních hotelech turisté nerušeně vychutnávají svoji vysněnou dovolenou a jiné motu jsou zcela neobydlené, a právě na nich najdete opuštěné bílé písečné pláže.
            Ostrovu dominuje skalnatý vrchol Mt. Otemanu, který je svojí výškou 727 metrů nejvyšší horou Bora Bora. Z vrcholu druhé nejvyšší hory Pahia se naskýtá úchvatný výhled po laguně a okolních ostrovech.
B1.jpg
B2.jpg
B3.jpg
B4.jpg
B5.jpg
B6.jpg
B7.jpg
B8.jpg
B9.jpg
B10.jpg
        Lefkada je jedním z Jónských ostrovů ležících u západního pobřeží středního Řecka a Peloponésu. Každý kousek ostrova vypovídá o nesmírné tvůrčí síle a fantazii přírody. Členitý povrch i pobřeží ostrova jej předurčuje k tomu, abyste se zastavili v běhu všedních dnů a vychutnávali nádherné scenérie, které vytvářejí zátoky lemované křišťálově čistým mořem na pozadí zelení porostlých kopců a hor. Každý kousek ostrova je neopakovatelný.
        Nejvyšší hory na ostrově přesahují 1.000 m.n.m. Vápencové krasové kopce jsou nejcharakterističtějším znakem ostrova, který obývá okolo 25.000 stálých obyvatel. Většinu turistů na ostrov přitahuje klid a kouzelné bělostné pláže z vápencového písku, které zesvětlují i barvu moře kolem ostrova na překrásně azurovou.

lefkada 1.gif
Lefkada 3.JPG
Lefkada 2.JPG
Lefkada 4.JPG
Lefkada 5.jpg
Lefkada 6.jpg
Lefkada 7.jpg
Lefkada 8.JPG
Lefkada 9.JPG
Lefkada 10.JPG
1
"Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout!"
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one