slm.jpg

Doporučená literatura

       "Celý  svět  je  nádherná  kniha, ale  nemá  cenu  pro  toho,  kdo  v  ní  neumí  číst."

 

"Vynechejte jídlo, pokud musíte, ale nikdy neopomeňte knihu."
Jim Rohn

Myslete na velké cíle a dobře se bavte v obchodě i životě - Donald J.Trump - obrázek

Myslete na velké cíle a dobře se bavte v obchodě i životě - Donald J.Trump - obrázek

          Donald J. Trump je ikona a dokonalý příklad amerického úspěchu. Hvězda pořadu The Apprentice a developer jedněch z nejprestižnějších staveb na světě. Bill Zanker založil firmu The Learning Annex s pěti tisíci dolary. Postupně z ní vytvořil firmu s příjmem pěti milionů dolarů ročně. To bylo předtím, než se potkal s Donaldem Trumpem. O třicet měsíců později, když se Zanker naučil myslet ve velkém, začala jeho firma The Learning Annex vydělávat prodejem sto milionů ročně. A rozrůstá se dál. Oba představují živé příklady toho, jak myslet ve velkém a jak poznat, kdy je třeba agresivně podpořit své názory, a to bez ohledu na to, co by mohli vaši kritikové nebo oponenti říci. To vám může napomoci dosáhnout co největších osobních a profesních úspěchů.
Šťastnější než Bůh - Neale Donald Walsch - obrázek

Šťastnější než Bůh - Neale Donald Walsch - obrázek


               Pokud vám výrok „šťastnější než Bůh“ připadá nesmyslný, nelogický, nebo dokonce opovážlivý a rouhavý, je načase, abyste si přečetli stejnojmennou knihu Neala Donalda Walsche. Autor populární dekalogie Rozhovorů s Bohem, jejíž závěrečný díl má právě tento poněkud kontroverzní název, vás vyvede z omylu. Přijmeme-li postulát vlastní nejen řadě náboženských systémů, ale rovněž blízký mnoha lidem, totiž že Bůh je všudypřítomný, znamená to, že na světě neexistuje místo, kde by Bůh přítomen nebyl. A jelikož člověk byl stvořen k obrazu Božímu, pak tedy ani v člověku neexistuje místo bez Boha. Neale Donald Walsch odhaluje nevyslovenou pravdu, že je-li Bůh všude ve mně, tudíž ve mně neexistuje jediné místo, kde Bůh není, pak Bůh je já. Nazíráno takovýmto prizmatem pak již není tak obtížné přijmout tezi, že skutečně lze být šťastnější než Bůh. A jak tohoto stavu docílit, rovněž nezůstane skryto, neboť autor detailně představuje 17 kroků vedoucích k větší radosti a maximálnímu štěstí.
           Osobně mi tato kniha mnohé přinesla a mnoho věcí vysvětlila..zalepila prázdná místa, která mi dosud nebyla jasná. Především kde je místo pro Boha v osobním tvoření a jak moc troufalé je vůbec tvořit svůj osud. Zároveň mi potvrdila fakta, ke kterým jsem se v průběhu svého vývoje dopracoval.. Příjemnou a překvapivou četbu přeji.
Bez hranic - Jillian Michaels - obrázek

Bez hranic - Jillian Michaels - obrázek

        Skvělá kniha, která mi pomohla jak v pozitivním myšlení, tak také na cestě za vytouženou postavou. Spolu s cvičením jejího dynamického kickbox aerobicu a činek konečně dosahuju postavy svých snů.                                                                                                                       V životě máte neomezené možnosti, záleží jen na vás, jak se svých příležitostí chopíte. Jistě, porazit stres, negativní myšlenky a neúspěch nelze ze dne na den. Ale pokud se skutečně rozhodnete využít naplno svůj potenciál, nic vám nestojí v cestě - budete neomezeně šťastní, klidní, moudří, silní, rozhodní, získáte zdravé sebevědomí a všechny věci budou pracovat ve váš prospěch.

Zapomeňte na "přežívání". Každý člověk má schopnost žít na sto procent, spokojeně, zdravě, bez bolesti a trápení. Zkuste to i vy! Nebojte se jít vstříc radosti a pocitu naplnění, změňte sny ve skutečnost. Kniha Jillian Michaelisové vám bude dobrým průvodcem a rádcem jak si vybudovat výjimečný život.

Škola pokojného bojovníka - Dan Millman - obrázek

Škola pokojného bojovníka - Dan Millman - obrázek

        Millmanova filozofie pokojného bojovníka si získala statisíce příznivců po celém světě. Jeho nově česky vydaná kniha Škola pokojného bojovníka rozvíjí tuto filozofii praktickým způsobem. Přináší ovšem víc než jen další návod, jak by měl člověk cvičit: Nabízí dobře rozvrženého průvodce, který jasnou řečí promlouvá ke všem, kdo se snaží v souladu se všemi aspekty života dosáhnout optimální úrovně zdraví, vitality a výkonnosti. Školu pokojného bojovníka by si měl osvojit každý člověk, kterému není lhostejná zdravotní prevence, tělesná kondice a osobní potenciál. Je určena všem, kdo hledají psychickou a fyzickou harmonii – ať už při kopané, gymnastice, v bojových uměních, v hudbě či v každodenním životě. Autor poskytuje jedinečný návod, jak můžeme jakýkoliv trénink transformovat v cestu k osobnímu růstu a duchovnímu objevování světa - protože lidský duch sídlí v těle a tělo sídlí v duchu.
Čtyřhodinový pracovní týden - Timothy Ferriss - obrázek

Čtyřhodinový pracovní týden - Timothy Ferriss - obrázek

      Peníze mají hodnotu jen tehdy, pokud máte čas si je užít. Strávíte-li své mládí v kanceláři, nejsou Vám k ničemu – zvlášť když lze pracovat tak, abyste měli dostatek nejen peněz, ale i dalších tvrdých měn „nového bohatství“: času a mobility. Laciná iluze? Tim Ferriss ve své dnes již proslulé knize velmi přesvědčivě ukazuje, jak tento sen zrealizoval a jak to může udělat kdokoli další.

 

Tento průvodce vysněným životním stylem vás naučí:

* Jak s pomocí Paretova principu a několika dalších triků eliminovat nejméně 50 % práce.
* Jak přesvědčit svého šéfa, aby oceňoval výkonnost, a ne přítomnost.
* Jak si během 2–4 týdnů zajistit stálý příjem peněz z chytrého malého podnikání, které bude vyžadovat jen minimum vaší pozornosti.
* Jak za málo peněz zaměstnat vzdálené (neboli virtuální) asistenty a užít si vlastní život.
* Jak se postarat o svoji kariéru, aby si žádala jen krátká pracovní nasazení a dovolovala častý odpočinek.
* Jak zaměstnanci cestují po všech kontinentech, aniž by opustili svoji firmu.
* Jak zdarma bydlet kdekoli na světě a létat za 50–20 % běžné ceny
* Proč je důležitá selektivní ignorace, co je to relativní příjem, řízení v nepřítomnosti... ...a mnoho dalšího.

 

Česká média o knize:

 

„Ferriss přišel na to, jak se oprostit od dědictví dinosaurů – pracovní doby od 9 do 17, která se udržuje jen proto, že vaši šéfové jsou na ni zvyklí, taky z ní vzešli a celý svět podléhá dojmu, že jinak to nejde. A je čas to změnit.“ – Petr Švihel, LIDOVÉ NOVINY

„Ferriss do knihy vtělil svá tajemství, jak omezit plýtvání časem na minimum, pracovat efektivněji po krátkou dobu a zbytek dne trávit koníčky... K tomu, abyste mohli žít život milionářů, nemusíte mít na účtu závratné sumy.“ – Michal Kučera, časopis EURO

O autorovi
Timothy Ferriss (1977) byl před vydáním své knihy neznámou figurou, dnes patří v USA mezi nejslavnější literární autory. Působí též jako investor internetových projektů, má podíl např. v Twitteru či Posterous, a přednáší na Princetonské univerzitě.

 

 

 

 

 


Jak získávat přátele a působit na lidi - Dale Carnegie - obrázek

Jak získávat přátele a působit na lidi - Dale Carnegie - obrázek

            Příručka, která je po desítky let světovým bestselerem. Pomůže vám poznat a pochopit velké tajemství správného způsobu, jak jednat s lidmi. Pokud budete jednat podle rad Dala Carnegieho, stanete se oblíbenými a všude budete vítáni, budete si umět získat druhé na svou stranu a budete skutečnou vůdčí osobností, neboť budete umět zařídit, aby lidé dělali rádi to, co chcete.

  Meta Secret - Gill Mel - obrázek

  Meta Secret - Gill Mel - obrázek

     Sugestivní a inspirující kniha je esencí moudrosti autora Mela Gilla, který po tragické nehodě přehodnotil svůj pohled na život, lidi a vesmír. META SECRET odhaluje Tajnou moudrost Vesmíru, je knihou o Tajemství všech tajemství. Prozrazuje, jak si najít své místo ve Vesmíru, jak se postarat o své nitro a konečně jak prožít nejlepší dny svého života.

  Všechno je možné!
  Milionářem - nebo chudákem? - Smith Keith Cameron - obrázek

  Milionářem - nebo chudákem? - Smith Keith Cameron - obrázek

            10 hlavních rozdílů mezi skutečnými boháči a střední třídou Rádi byste se vydali na cestu za úspěchem, spokojeným životem, nezávislostí a bohatstvím? Dobrá, tady je vaše jízdenka. Z téhle drobné knížky pochytíte překvapivě mnoho věcí, ale zejména se naučíte myslet jako milionáři. A tím, že změníte své myšlení, se milionáři také stanete. Nebo se jimi přinejmenším můžete stát. My všichni si můžeme vylepšit finanční situaci. Tahle kniha vám poradí, jak na to. Nabídne cestu, kterou se máte vydat, pokud chcete opustit spodní patra a vyšvihnout se až ke hvězdám. Učte se z deseti principů, změňte svůj život a naplňte svoje sny!
  Život bez hranic - Nick Vujicic - obrázek

  Život bez hranic - Nick Vujicic - obrázek

                  Nick Vujicic nám všem v knize Život bez hranic poskytuje praktické rady, jak prožít plnohodnotný a šťastný život tím, že si vybudujeme důvěru v druhé, vytvoříme vztahy vzájemné podpory, ze kterých načerpáme sílu jít dál. Motivuje nás a ukazuje nám, jak se naučit přijímat to, co nedokážeme mít pod kontrolou, a jak se zaměřit na to, co ovlivnit můžeme. Nick Vujicic se narodil bez rukou a nohou. Zvítězil nad svým postižením a vede nezávislý, bohatý a plnohodnotný život, který je vzorem pro každého, kdo hledá skutečné štěstí. V současné době je Nick mezinárodně uznávaným motivačním řečníkem a šíří své základní poselství: nejdůležitějším cílem každého člověka je nalézt smysl života bez ohledu na problémy nebo zdánlivě nepřekonatelné překážky, které se mu staví do cesty.
                Nick Vujicic nám všem v knize Život bez hranic poskytuje praktické rady, jak prožít plnohodnotný a šťastný život tím, že si vybudujeme důvěru v druhé, vytvoříme vztahy vzájemné podpory, ze kterých načerpáme sílu jít dál. Motivuje nás a ukazuje nám, jak se naučit přijímat to, co nedokážeme mít pod kontrolou, a jak se zaměřit na to, co ovlivnit můžeme. Nick Vujicic se narodil bez rukou a nohou. Zvítězil nad svým postižením a vede nezávislý, bohatý a plnohodnotný život, který je vzorem pro každého, kdo hledá skutečné štěstí. V současné době je Nick mezinárodně uznávaným motivačním řečníkem a šíří své základní poselství: nejdůležitějším cílem každého člověka je nalézt smysl života bez ohledu na problémy nebo zdánlivě nepřekonatelné překážky, které se mu staví do cesty. Nick vypráví o svém fyzickém postižení i o emocionální bitvě, kterou svedl, když se s ním snažil vyrovnat jako dítě, dospívající i dospělý mladý muž. Nesmírně dlouho a s pocitem naprostého osamocení jsem přemýšlel, jestli je na světě někdo jako já a jestli má můj život nějaký jiný smysl než bolest a ponížení. Vypráví o tom, jak se pro něj víra v Boha stala základním zdrojem síly, a vysvětluje, že jakmile našel smysl života inspirovat druhé, aby se zlepšil jejich život i svět , nalezl i sebedůvěru vybudovat si hodnotný a produktivní život bez hranic.
  Jak uvažují milionáři - finanční svoboda může být vaše - DexterYager - obrázek

  Jak uvažují milionáři - finanční svoboda může být vaše - DexterYager - obrázek

             

              V knize "Jak uvažují milionáři" Dexter Yager volně nabízí své pozoruhodné podnikatelské postřehy.

  Jednoduchá a čtivá knížka o nakupování, úvěrech, investicích, nákupech aut a hospodaření s časem a penězi. Několikanásobný milionář se s vámi dělí o to, jak zhodnotit svou finanční situaci a jak si naplánovat finanční nezávislost. Jeho úspěchy se rovnají jeho radám. Je také autorem deseti úspěšných bastsellerů.

   


   
  Stařec a moře - Ernest Hemmingway - obrázek

  Stařec a moře - Ernest Hemmingway - obrázek

  Zázrak pozitivního myšlení - Robert Anthony - obrázek

  Zázrak pozitivního myšlení - Robert Anthony - obrázek

  Účinný návod jak získat to, co chcete.


             Robert Anthony, autor knihy 50 nápadů, jak změnit život, seznamuje čtenáře se zázračnými účinky pozitivního myšlení. Jeho poutavě sepsaná příručka významně změnila osudy milionů lidí po celém světě.

             Pod tímto téměř tuctovým názvem a nevelkou knihou co do množství stran, se skrývá dílo s obsahem nesmírné ceny. Přišlo ke mně ve správnou chvíli, kdy jsem byl schopen už většinu myšlenek pochopit, uvést do praxe, prožít...pochopit, že uvnitř již jsme dokonalí, že to co děláme, či máme, není opravdu to kým uvnitř jsme a kým máme potenciál být.

  Dozvíte se , že hlavní překážkou vašeho štěstí jste jen vy sami. Že rozhodující nejsou okolnosti a realita kolem vás, nýbrž to jak ji vnímáte, co si o ní myslíte a jak se v dané situaci cítíte...Dozvíte se , že hrajet zvláštní hry, hru na chudobu, na nemoc, na hloupost, hru na samotu, hru na naschopnost...hry, které jste si sami, ať již nevědomky vybrali.

             Ale je tu i dobrá zpráva! Vaše hra se může změnit! Můžete ji změnit vy sami! Změna musí přijít zevnitř, pokud změníte jen to co je vidět, zase to sklouzne do starých kolejí. Mimojiné i technika pozitivní vizualizace, kterou autor popisuje, vám umožní dosáhnout svých cílů, podpoří důvěru ve vlastní tvořivost, zbaví vás starých předsudků a domnělých omezení a přetvoří vaše sny ve skutečnost!
  Mysli jako miliardář - Trump Donald J. - obrázek

  Mysli jako miliardář - Trump Donald J. - obrázek

       Mysli jako miliardář - TrumpTato kniha vám pomůže změnit život. Naučí vás myslet jako miliardář. I kdybyste si zapamatovali pouze deset procent z moudra napsaného na stránkách této knihy, máte stále velkou šanci se stát milionářem.

  Nestačí jen chtít. Musíte vědět, co pro to udělat. Realitní magnát, autor bestsellerů a televizní hvězda Donald. J. Trump vám ukáže, jak myslí miliardář, jaký mít přístup k penězům, ke své kariéře a k životu. Rady přímo od experta na investice do nemovitostí - od jednání s makléři až po renovaci, jak odhadnout cenu, nakupovat a prodávat nemovitosti a jak získat hypotéku. Trump vám ukáže, kde je možné ušetřit na výdajích, jak se rozhodnout, kolik v investování riskovat, a jak vyvážit své portfolio.

  Také vás naučí, jak působit na lidi - jakým způsobem je opravit nebo konstruktivně kritizovat. Poradí vám, jak vycítit, zdali jsou vaši přátelé loajální, prostě vše potřebné k tomu, abyste se dostali v životě kupředu.

  A až si své peníze vyděláte, poradí vám, jak efektivně je utrácet. Trump vám ukáže ty nejluxusnější věci v životě, ta nejlepší vína, golfové hole a nejkrásnější zásnubní prsteny. Zkuste si životní styl miliardářů, kde nakupují a co koupí. I když nejste superbohatí, můžete si dovolit žít v jistém přepychu.

  A jaké by to bylo nahlédnutí do světa D. J. Trumpa, nebýt televizní show Tbe Apprentice (Učeň)? Trump vás pozve do zákulisí natáčení pořadu, od konce první sezóny do sezóny druhé s nahlédnutím, jak se pořad točil a jaký byl smysl nejúspěšnější TV show roku.

  Zbohatnout je lehké, říká DonaldJ. Trump, ale zůstat bohatým je podstatně těžší. Vaše šance jsou o to větší, naučíte-li se myslet jako miliardář.

   

   

  The Black Book - Ivomir - obrázek

  The Black Book - Ivomir - obrázek

  Hledáte odpovědi, kdo vlastně jsme a proč jsme na tomto světě? Chtějte poznat tajemství sepsané v The Black Book - Knize života… Zvykli jsme si na to, že o světě tak, jak ho známe, nemusíme přemýšlet. Přijímáme tvrzení, která nám ostatní předkládají, za svá, aniž bychom bádali nad tím, zda tomu tak opravdu je.

  Díky vědeckým důkazům, teoriím a vysvětlením uvedeným v této knize budete moci pohlédnout na svět ze zcela odlišného hlediska. Pozastavíte se nad tím, zda opravdu platí, že materiální svět existuje sám o sobě a zda hmota tak, jak ji vnímáme, takovou ve skutečnosti je. Po přečtení The Black Book - Knihy života pochopíte, proč je možné utvářet si svůj život podle vlastních představ, proč jsme na tomto světě a jaký je smysl naší existence. Autor vyvrací mnoho paradoxů logického myšlení a pobízí vás vystoupit ze standardního schématu a pohlédnout na věci jinak. Nestandardní je i podoba knihy. Limitovaná edice tištěná bílým písmem na černém papíře by proto neměla chybět žádnému sběrateli. Jedinečnost knihy pozvedá i fakt, že v současné době probíhá jednání o nominaci Knihy života na Nobelovu cenu za literaturu.

   

   

  Bill Gates a byznys - Des Dearlove - obrázek

  Bill Gates a byznys - Des Dearlove - obrázek

    V roce 1977 neznámý počítačový podivín opustil Harvard před ukončením studia a začal pracovat v malé společnosti zabývající se počítačovým softwarem. V roce 1980 tentýž jedinec získal nabídku na dodávku operačního systému pro první osobní počítač IBM. Zbytek by mohl být obvyklou historií, kdyby ovšem tím podivínem nebyl Bill Gates a společností Microsoft.

                 Kniha Bill Gates a byznys vypráví tento pozoruhodný příběh, zachycuje Gatesovu cestu od chvíle, kdy ho jako třináctiletého chlapce posedl počítač, hovoří o prvním uskutečněném obchodu s počítačovou firmou, dohodě, že bude vyhledávat chyby v jejím softwaru výměnou za čas, který může zadarmo strávit u jejího počítače... po neúspěch na vysoké škole... k postavení nejbohatšího obchodního magnáta na světě. Kniha Bill Gates a byznys je zábavná a poučná, odhaluje podnikatelskou genialitu, která je hnací silou úžasného úspěchu Microsoftu, a prozrazuje deset hlavních obchodních tajemství technického odborníka a skvělého obchodníka.
  Pravidla úspěchu - Jack Canfield - obrázek

  Pravidla úspěchu - Jack Canfield - obrázek

  Kniha Pravidla úspěchu je cestovní mapa pro každého – od marketingových profesionálů k vlastníkům malých podniků a od učitelů ke studentům a rodičům – kdo se snaží dosáhnout svých profesionálních nebo osobních snů či cílů.


               Jack Canfield se zabývá všemi aspekty života a nabízí 64 praktických a podnětných pravidel, která by měl každý snaživý člověk dodržovat, aby se dostal z místa, kde je, tam, kde chce být.


  Tajemství za tajemstvím - Brenda Barnaby - obrázek

  Tajemství za tajemstvím - Brenda Barnaby - obrázek

  Je víc než "jen" kniha, je to odhalení tajemství, jedinečná příležitost změnit náš život. Jsou v něm odhaleny všechny klíče k poselství uvedenému v knize Rhondy Byrne "Tajemství" (The Secret), díky nimž může každý čtenář nastoupit svou vlastní cestu osobního růstu a dosáhnout větších úspěchů a blahobytu prostřednictvím přiměřené znalosti svých mentálních schopností.
  Autorka jde nejen za toto "Tajemství", ale dělí se s námi rovněž o veškeré své vědomosti o základních zákonech mentalismu. Velkým přínosem tohoto díla je shrnutí doporučení a metod osobního růstu zpracované současnými předními odborníky v oblasti pozitivního myšlení, které zde jednoduše a systematicky prezentuje. Držíte v rukou nepochybně hodnotný text, který může změnit váš život, máte-li odvahu se do něj ponořit a splnit svá největší přání.
  Myslet jako Leonardo Da Vinci - Michael J.Gelb - obrázek

  Myslet jako Leonardo Da Vinci - Michael J.Gelb - obrázek

  Sedm kroků ke genialitě.
  Síla pozitivního žití - Norman Vincent Peale - obrázek

  Síla pozitivního žití - Norman Vincent Peale - obrázek

  Do rukou se mi dostala nedávno tato pozoruhodná a pohodová kniha, plná nadšení, víry, naděje, povzbuzení a návodů na vylepšení vašeho vnějšího ale hlavně vnitřního života a celkové spokojenosti. Autor ji napsal ve svých 92 letech s nadhledem a zkušenostmi muže víry. Celý život věnoval šíření evangelia a ruku v ruce s ním i rad na zlepšení osobního života a životních postojů. Sám si na počátku nevěřil, ale po přečtení spisů W.Emersona a Marka Aurelia se vydal na cestu v rámci kréda "jak člověk smýšlí ve svém srdci, takový je...". Stal se pastorem a přednášel po celém s větě, napsal více než 35 knih z nichž zřejmě nejznámější a nejúspěšnější je jeho Síla pozitivního myšlení, tento pojem samotný zřejmě sám poprvé použil než se stal rozšířeným. Ukazuje na spoustě příkladů a osobních zkušeností jak živá víra a pozitivní přístup k životním zkouškám kladně ovlivní vysledek. Pusťte se s odvahou do všeho co vás čeká...a čekejte zázrak!
  The Power - Rhonda Byrne - obrázek

  The Power - Rhonda Byrne - obrázek

  "Nejsou stovky pozitivních sil v životě...je jenom jedna.."

  The Power je příručka, která vás zavede k největší síle v tomhle vesmíru - k moci mít všechno co chcete.

            Bez této moci by jste nebyli zrozeni, bez ní by nebyla ani jedna bytost na této planetě.Každý objev, vynález a lidský výtvor pochází z této síly. Dokonalé zdraví, neuvěřitelné vztahy, kariéra kterou milujete, život naplněný štěstím, peníze, vše čím potřebujete být, dělat a mít, to vše pochází z jediné Síly.

            Život vašich snů Vám byl vždy blíže, než jste si dovedli představit, protože ta Síla, mít všechno dobro v životě - je uvnitř Vás!

  Aby jste cokoliv vytvořili, aby jste cokoliv změnili, všechno co k tomu potřebujete je tato síla..THE POWER.

             Jedná se o oficiální pokračování Tajemství (The Secret). Nová kniha od autorky megaúspěšného filmu a knihy The Secret vyšla 17. srpna 2010 v USA.  Zatím je jen v angličtině, ale jistě se brzy dočkáme i českého překladu.
  Odpověď - obrázek

  Odpověď - obrázek

            Publikace Odpověď vznikla spoluprací Johna Assarafa a jeho obchodního partnera Murraye Smithe na základě jejich skutečných zkušeností s podnikáním. Autoři v ní ukazují podnikatelům, jak za pomoci aplikace jimi popsaného "zákona přitažlivosti" a použití praktických, prověřených metod zrealizovat vysněný podnik. Odpověď shrnuje desetiletí výzkumů v tak odlišných oblastech, jakými jsou neurologie, kvantová fyzika, podnikatelský koučink a praktický rozvoj podniku na základě vlastní zkušenosti. Je zde vše, co potřebujete k úspěchu: fascinující případové studie, interaktivní cvičení a nedocenitelné zkušenosti z první ruky. Odpověď vám dodá nezbytnou sebedůvěru, potřebné informace a konkrétní návod krok za krokem, podle něhož budete postupovat při rozvíjení byznysu a života svých snů.


          John Assaraf se za necelých padesát let svého života dokázal vypracovat z dost chudých poměrů a dráhy pouličního zlodějíčka v majitele čtyř nesmírně úspěšných podniků v oblasti nemovitostí, internetového softwaru, osobního růstu a obchodního coachingu a poradenství a šťastného člověka žijícího svůj život přesně podle svých představ.
  Kniha vděčnosti - Rhonda Byrne - obrázek

  Kniha vděčnosti - Rhonda Byrne - obrázek

                  

                 Je to spíše pracovní sešit než kniha sama o sobě.Dostala se mi do rukou jako dárek a jsem za ni moc vděčný..Diář, krásně vypravený v imitaci kůže, s chlopní na magnetku, lacetkou a ražbou, obsahuje ke každému dni myšlenku vycházející ze zákona přitažlivosti a slova „Děkuji“ v nejrůznějších světových jazycích. Tím, že si do diáře každý den napíšete vše, zač můžete být vděční, vytvoříte konkrétní soubor myšlenek, který k vám přitáhne nekonečné bohatství. Kniha představuje mocný prostředek, jak transformovat svůj život.

            Více a více si budete uvědomovat i maličkosti, které jste brali jako samozřejmé,a začnete si více vážit všeho co se kolem vás děje. Svým vděkem a pocitem hojnosti , které se vám dostává ikdyž si to zrovna v této chvíli plně neuvědomujete, si do života přitáhnete ještě více krásných věcí, lidí a zážitků.

   

  Osobně si do ní píši i citáty a afirmace a také cíle, které si chci splnit. Buďte vděční...a přitáhnete si do života radost a hojnost.

   

   

   

   


  Bible - obrázek

  Bible - obrázek

  BOŽÍ  SLOVO  A  BIBLE

  Kniha knih. Dávám ji na první místo, přestože není po každého. Jen málokdo v ní umí číst a vidí obrazy jenž jsou v ní skryty. Ale v kamžiku kdy k Vám a k situacím Vašeho života začne promlouvat, poznáte že nad tuto knihu není...

  Bible je Boží slovo, které na sebe přijalo podobu psaného lidského slova. S Boží mluvou se totiž nemůžeme setkat nikde bezprostředně. Proto se k nám dostává lidským způsobem, prostřednictvím lidské řeči... Bible je cele Boží i cele lidská. Není pouhým souhrnem věroučných pravd, nebo katechismem. Je prostředkem dialogu Boha s člověkem.

  Svým slovem oslovuje neviditelný Bůh ze své veliké lásky všechny lidi jako přátele a setkává se s nimi.  (Podle Dei Verbum, čl. 2)    BOŽÍ SLOVO PRO KAŽDÉHO
  "Boží slovo projevuje svou sílu ve vás, kteří věříte." (Srv. 1Tes 2,13)

  Boží slovo má moc překonat to nejnebezpečnější zlo ve světě, totiž zlo, které je v nás samých. Má moc proměnit naše nitro. Toto slovo má dále moc každého z nás přivést k Otci a shromáždit nás kolem něho. (Aleš Opatrný)

  Aby v tobě Boží slovo mohlo účinně působit a projevovat svou sílu, je třeba Boha a jeho slovo poznávat, důvěřovat mu a nechat se vést jeho Duchem. Duch totiž Boží slovo oživuje a zasazuje do tvého konkrétního života (srv. Jan 6,63-68; 2Kor 3,6).
  Vše co umím na vrcholu, jsem se naučil dole – Dexter Yager, Ron Ball - obrázek

  Vše co umím na vrcholu, jsem se naučil dole – Dexter Yager, Ron Ball - obrázek

  V knize, mluví milionář a podnikatel Dexter Yager o tvrdých lekcích z počátku budování své kariéry, které mu pomohly zformovat jeho neuvěřitelný úspěch ve světě obchodu.

  Píše o tom, jak si udržet momentum, o důležitosti velkorysého myšlení a jak umožnit snu, aby vám pomohl dostat z vás to nejlepčí. Je to kniha, kterou každý obchodník a podnikatel prostě musí přečíst. Začínal od nuly a postupně dosahoval své sny. Člověk se musí zdokonolovat celý život. Ty hlavní změny však musí uskutečnit když je dole jinak by se nikdy nedostan nahoru. Existuje jen jediný způsob, jak se dostat tam kam chcete: rozhodněte se kam jdete a potom tam jednoduše nasměřujte veškeré Vaše usilí.
  The Secret - Rhonda Byrne - obrázek

  The Secret - Rhonda Byrne - obrázek

  Kniha vypráví o "Tajemství", které se předávalo z generace na generaci celé věky, vytoužené skryté, ztracené, mnohokrát uloupené a prodané za ohromné sumy peněz. Staleté tajemství znaly vynikající osobnosti v dějinách: Platon, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein - a řada dalších vynálezců, teologů, vědců a velkých myslitelů. Nyní se poznání tajemství otevírá světu.

  "Jak postupně pronikáte do hlubin tajemství, uvědomujete si, že můžete získat či dělat, cokoli budete chtít, a stát se člověkem podle vlastních představ. Pochopíte sami sebe. S pomocí "Tajemství" pochopíte skutečnou velkolepost, která vás v životě očekává."

  Využijte ve svůj prospěch tajemství obsažené v knize "Tajemství" (The Secret).

  Autorka, Australanka Rhonda Byrne, začínala jako rozhlasová a později televizní producentka. Na svém kontě má mnoho nejznámějších a oceněných australských pořadů a filmů ze spolupráce s nejuznávanějšími režiséry a osobnostmi. Své zkušenosti z filmového průmyslu pak zužitkovala při natáčení filmu Tajemství, který předcházel knižní podobě jejího poselství. V roce 2004, po dramatických událostech v jejím životě, se jí dostala do rukou stará kniha W.D.Wattlese o umění zbohatnout, která stála u zrodu jejího poznání nejmocnějšího principu vesmíru. Intenzivně pak začala pátrat po dalších důkazech této síly a zjistila, že mistři v práci s touto tajemnou silou provázeli lidstvo od nepaměti
  Čistá síla - James Lee Valentine - obrázek

  Čistá síla - James Lee Valentine - obrázek

          V této podnětné knize – Čistá síla se s vámi podělí o spolehlivý recept na to, jak se můžete změnit k lepšímu a nabít energií potřebnou k životu.Využijete-li svou vnitřní sílu, dojdete v životě k absolutnímu úspěchu. Fenomenální zdraví, bohatství, moudrost a štěstí… to všechno můžete opravdu mít.Kniha Čistá síla vás spolehlivě dovede k tomu, že vy těžíte maximum ze všeho, co život přináší. Sebedůvěra autora pronikající celým jeho působivým dílem vás bude motivovat a inspirovat. Autor srší energií a nadšením k životu! Učí o síle snů a přání a kus svého entuziasmu určitě přenese i na vás!
  The Key - Joe Vitale - obrázek

  The Key - Joe Vitale - obrázek

  „Přiznejte si to. Je něco ve vašem životě, co jste zkoušeli přitáhnout, něčeho do­sáhnout či něco vyřešit, ale zatím se vám to nepodařilo. Není to kvůli tomu, že byste se málo snažili. Přečetli jste návodné knihy, zhlédli filmy, jako je The Secret a monžna navštívili různé semináře... Ale pořád narážíte hlavou do zdi, pokud jde o tu jedinou věc (nebo více věcí), kterou chcete. Vypadá to, že ji nedokážete přitáhnout. Co to znamená?” Tahle kniha – Klíč odhaluje chybějící tajemství pro přitáhnutí čehokoli co v životě chcete. Takže co je tím klíčem? Je to celé o tom, že máte uvnitř sebe protichůdné záměry. Máte vědomé záměry, dali jste si cíle nebo předsevzetí. A co se stalo druhý den? Zapomněli jste na ně, nedělali jste na nich. Pokud se nepostaráte o tahle protichůdná přesvědčení, tak přemohou každou věc, kterou chcete. Chápejte: zákon přitažlivosti funguje. Tajemství funguje. Ale fungují na nevědomé úrovni. Takže se můsíte postarat o ty nevědomé bloky uvnitř vás, abyste dostali výsledky, které chcete. Kniha Klíč učí 10 technik, které vám pomohou vyřešit tahle vniřní zablokování, tyto protichůdné záměry. Takže když prohlásíte, že chcete získat nové auto nebo zdraví nebo bohatství nebo partnera... – cokoli to bude - budete schopni to udělat s jasným zacílením protože BUDETE V SOULADU s tím, jak se vám mají věci splnit. Takže Klíč odhaluje chybějící tajemství pro přitáhnutí čehokoli co v životě chcete.
  Nejbohatší muž v Babylóně - George S. Clason - obrázek

  Nejbohatší muž v Babylóně - George S. Clason - obrázek

  Miliónům čtenářů pomohly známé "Babylónské příběhy". Jsou nejlepší ze všech inspiračních děl na téma obchodní zdatnosti a finanční prosperity vedoucí k osobnímu blahobytu. Jsou psány jazykem jednoduchým tak jako bible. Prosté a přitom fascinující příběhy vás usměrní na správnou cestu vedoucí k prosperitě a ke spokojenosti.
  Tento slavný bestseller je považován za moderní klasiku. Nabízí vám správný pohled na ekonomiku a řešení vašich osobních finančních problémů. Stane se vaším průvodcem po celý život. Odhalí vám tajemství, jak se k financím dostat, jak si je udržet a jak peníze vydělávají další peníze.
  Tajemství bohatého života - Mark Fisher - obrázek

  Tajemství bohatého života - Mark Fisher - obrázek

         Příběh starého milionáře, který se svěřuje se svými zkušenostmi mladému muži hledajícího způsob realizace svých aspirací, umožňuje čtenáře zasvětit do tajemství lidské psychiky a ukázat možnosti, které otevírá spolupráce s vlastním podvědomím..
  1
  "Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout!"
  Name
  Email
  Comment
  Or visit this link or this one